
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 37.97 mm |
| Width | 22.1 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 9 mm |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Non-Compliant |
| Min Input Voltage | 7 V |
| Max Input Voltage | 36 V |
| Output Power | 90 W |
| Efficiency | 94 % |
| Output Current-Channel 1 | 6 A |
| Output Voltage-Channel 1 | 2.5 V to 12.6 V |
Stock: 38
Distributors
pcbx
Unit Price$22.97965
Ext.Price$22.97965
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $22.97965 | $22.97965 |
| 10 | $21.84089 | $218.40890 |
| 25 | $21.10720 | $527.68000 |
| 50 | $20.39816 | $1019.90800 |
| 100 | $19.71294 | $1971.29400 |
| 300 | $19.05074 | $5715.22200 |
| 500 | $18.41091 | $9205.45500 |
| 1000 | $18.38611 | $18386.11000 |
